Seznam izdelkov po blagovni znamki Shimano Fishing

SHIMANO ULTEGRA 14000 XTE
Shimano ultegra 14000 je Shimanova ponudba v srednji višji rang long cast kraparskih rol. Role imajo moderen kraparski desing v sivi ali črni barvi. Role so bile posebaj razvite za kraparje, kar pokazujejo tudi njene karakteristike. Glavna karakteristika Ultegre je SSO sistem (Super Slow Oscilation), kar pomeni da laks navija zelo na tesno skupaj na roli, kar zmanjšuje trenje pri metu in s tem povečuje razdaljo, ki jo lahko dosežemo. Rola ima še številne Shimano sisteme; ki so : X-SHIP, Infinity Drive in Silent drive.

Prenos: 4,3:1
Teža: 600g
Max zavora: 20 kg
Ležaji: 4+1
Kapaciteta: 0,35/550m   0,40/400m
SHIMANO ULTEGRA SPOD XTD
Shimano Ultegra Spod je ojačanana verzija Ultergre XTD. Osi in materiali so debelejši, da se pridobi na dolgotrajnosti. Rola ima Shimano SSO sisterm ter Airowrap2 sistem, ki imogočata izredno počasno oscilacijo glave role- bolj ozko navijanje silka. Kar nam pomaga pri doseganju velikih razdalj. Rola na obrat ročice navije 124 cm silka ali pletenice, kar nam pomaga pri navijanju rakete iz vode.
ležaji: 4 + 1
Teža: 630g
Prenos: 5,2:1
Max zavora: 20kg
Kapaciteta:  0.30mm-390m
SHIMANO SAHARA 2500 DH-R
Shimano Sahara so naslednjik Exage serije rol. Role so narejene iz najboljših materialov na tržišču. Role so primerne za match in bolo ribolov, ker pa imajo dvojno borbeno zavoro so primerne tudi za feeder ribolov na večje ribe. Oznaka DH-R označuje dvojni ročaj.
Ležaji: 3+1
Prenos: 5,2:1
Kapaciteta: 0,25mm-160m
Teža: 275g